Maastojuoksun X-RUN 2015

L Ä H T Ö L I S T A

© Imatran Urheilijat



Kilpailun sarjat: T05; P05; T07; P07; T09; P09; T11; P11; T13; P13; T15; P15; MY115; NY115; MYL23; NYL23

NroLisenssiNimiSeuraLähtöaika
T05 Tytöt 5 vuotta 0.1 km
1 Vanessa Vorne 10:30:00
2 Mira KorpiKenttäurheilijat -5810:30:00
3 Aino Hyvärinen 10:30:00
4 Kerttu Brummer 10:30:00
5 Rhea Välimaa 10:30:00
6 Anni Laakso 10:30:00
7 Venla TurtiainenPunkaharju10:30:00
8 Eveliina Ranki 10:30:00
9 Eevi AarnikkoImatran Urheilijat10:30:00
10 Vilja Lakka 10:30:00
11 Aada KorkealaaksoLUM10:30:00
12 Maija Laakso 10:30:00
13 Maisa Timperi 10:30:00
14 Siiri Rasimus 10:30:00
15 Inka Korpinen 10:30:00
16 Oksana VoroninaViipuri / RUS10:30:00
Sarjaluettelo
P05 Pojat 5 vuotta 0.1 km
19 Luca Siven 10:30:00
20 Elmo Muukkonen 10:30:00
21 Eetu Huuhtanen 10:30:00
22 Otso KahariTaipalsaaren Kisa10:30:00
23 Adam Kullberg 10:30:00
24 Arttu Lankinen 10:30:00
25 Konsta VasaraImatra10:30:00
26 Santtu Nieminen 10:30:00
27 Sisu Perälä 10:30:00
28 Justus TurunenLappeen Riento10:30:00
29 Joonatan Melander 10:30:00
30 Roope Rissanen 10:30:00
31 Tuomas Munne 10:30:00
32 Leo Jyräs 10:30:00
33 Hannes Nurmi 10:30:00
34 Jethro Rannikko 10:30:00
140 Oliver Muukkonen 10:30:00
Sarjaluettelo
T07 Tytöt 7 vuotta 0.5 km
35 Anna Syväoja 10:30:00
36 Silja HietanenImatran Urheilijat10:30:00
37 Ilona Paatsjoki 10:30:00
38 Vuokko Tallus 10:30:00
39 Isla Muukkonen 10:30:00
40 Nea-Emilia Melander 10:30:00
41 Lotta Laakso 10:30:00
42 Sara Korpinen 10:30:00
43 Oona Hirn 10:30:00
44 Aada KorhonenJoutsenon Kullervo10:30:00
45 Emma Pellinen 10:30:00
Sarjaluettelo
P07 Pojat 7 vuotta 0.5 km
46 Wiljam RajalaJollaksen Juoksijat10:30:00
47 Aleksi Lankinen 10:30:00
48 Martin Kullberg 10:30:00
49 Elmeri Hasu 10:30:00
50 Eeli Leinonen 10:30:00
51 Vilho Frisk 10:30:00
52 Luukas Klemetti 10:30:00
53 Ukko Brummer 10:30:00
54 Antton Saarentaa 10:30:00
55 Taavi Lackman 10:30:00
56 Kasperi Nieminen 10:30:00
57 Eero Kauppinen 10:30:00
58 Jesper Vallin 10:30:00
59 Tarno LaamanenImatran Urheilijat10:30:00
60 Elmo Keskinen 10:30:00
61 Eino Jyräs 10:30:00
62 Mikael VenäläinenImatran Urheilijat10:30:00
63 Aarni Pitkonen 10:30:00
64 Ilia TeliatnikovSport Unites10:30:00
65 Julius Jaatinen 10:30:00
66 Topias Nurmi 10:30:00
67 Janne PiipponenTuupovaara10:30:00
Sarjaluettelo
T09 Tytöt 9 vuotta 1 km
68 Noora Harju 10:30:00
69 Laura Laakso 10:30:00
70 Minttu Järvenpää 10:30:00
71 Elsa Hakolahti 10:30:00
72 Marianne SalmiMäntsälä10:30:00
73 Isabella Laverty 10:30:00
74 Anna Kullberg 10:30:00
75 Sohvi Törmälä 10:30:00
76 Isabel Åkerlund 10:30:00
77 Laila KorkeakoskiKataja Fairies10:30:00
78 Reeta Rissanen 10:30:00
79 Jenni Huttunen 10:30:00
80 Selma LindenElimäen Vauhti10:30:00
81 Saara Jantunen 10:30:00
82 Jemina TurunenLappeen Riento10:30:00
83 Kerttu Tallus 10:30:00
84 Netta Hirn 10:30:00
85 Emma Hasu 10:30:00
86 Lilian HolttinenKaTa10:30:00
87 Minttu Kauppinen 10:30:00
88 Veera Vallin 10:30:00
89 Oona Koikkalainen 10:30:00
90 Maria Rannikko 10:30:00
Sarjaluettelo
P09 Pojat 9 vuotta 1 km
17 Noah RajalaJollaksen Juoksijat10:30:00
18 Joonatan Huotari 10:30:00
91 Pietari Pellinen 10:30:00
92 Samuli Savinainen 10:30:00
93 Altti Miettinen 10:30:00
94 Aatu Pohjonen 10:30:00
95 Miska Moisio 10:30:00
96 Joonas Pääkkönen 10:30:00
97 Joona Jaatinen 10:30:00
98 Eemil Keskinen 10:30:00
99 Joonatan VenäläinenImatran Urheilijat10:30:00
100 Tero KorpiKenttäurheilijat -5810:30:00
101 Vini AarnikkoImatran Urhelijat10:30:00
102 Antti PajariImatran Urhelijat10:30:00
103 Veikka HuuskonenRantasalmen Urheilijat10:30:00
104 Olli MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat10:30:00
105 Jaakko Toijonen 10:30:00
106 Bastian Åkerlund 10:30:00
107 Valto Vorne 10:30:00
108 Aatu Lackman 10:30:00
109 Ernesto Paalanen 10:30:00
110 Elias Nurmi 10:30:00
Sarjaluettelo
T11 Tytöt 11 vuotta 2 km
111 Nelli AnttonenImatran Urheilijat10:30:00
112 Ilona Repo 10:30:00
113 Ida NevametsäImatran Urheilijat10:30:00
114 Kaisa Toijonen 10:30:00
115 Ekaterina KirillovaViipuri / RUS10:30:00
116 Roosa Järvenpää 10:30:00
117 Tinja LaamanenImatran Urheilijat10:30:00
118 Mona RipattiJoutsenon Kullervo10:30:00
119 Emma Savinainen 10:30:00
120 Liisa KorkeakoskiKataja Fairies10:30:00
121 Emma Syväoja 10:30:00
122 Jasmin TurunenLappeen Riento10:30:00
123 Pinja YläharjuPuumalan Viri10:30:00
124 Iita Kuukka 10:30:00
125 Meeri RiialiImatran Urheilijat10:30:00
126 Eveliina Kiljunen 10:30:00
127 Diana KurguzkinaSport Unites10:30:00
128 Amalia LindenElimäen Vauhti10:30:00
129 Elizaveta TeliatnikovaSport Unites10:30:00
130 Taisia BogdanovaViipuri / RUS10:30:00
131 Auri Välimaa 10:30:00
132 Tessa OinonenKarhulan Katajaiset10:30:00
133 Ronja Rissanen 10:30:00
134 Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat10:30:00
135 Aleksandra KolesnykViipuri / RUS10:30:00
136 Julia Huttunen 10:30:00
137 Anastasiaa FalikovaViipuri / RUS10:30:00
138 Maija PajariImatran Urheilijat10:30:00
139 Hedda AavelaLappeen Riento10:30:00
Sarjaluettelo
P11 Pojat 11 vuotta 2 km
142 Tatu Reponen 10:30:00
143 Daniel UrpalainenImaran Urheilijat10:30:00
144 Mika Hanski 10:30:00
145 Jalmari Jantunen 10:30:00
146 Rasmus VuorinenHIFK10:30:00
147 Lenni Klemetti 10:30:00
148 Joonatan VallinImatran Urheilijat10:30:00
149 Eetu Pohjonen 10:30:00
150 Roope Leppänen 10:30:00
151 Veeti KorhonenJoutsenon Kullervo10:30:00
152 Ilkka Heijari 10:30:00
153 Aapo Toijonen 10:30:00
154 Martti MajuriPuumalan Viri10:30:00
155 Niklas Laverty 10:30:00
156 Elmo Leinonen 10:30:00
157 Ville HuuskonenRantasalmen Urheilijat10:30:00
158 Joel Paatsjoki 10:30:00
159 Julius Huotari 10:30:00
Sarjaluettelo
T13 Tytöt 13 vuotta 2 km
161 Iida Savinainen 10:30:00
162 Essi UrpalainenImatran Urheilijat10:30:00
163 Eva-Anna IvanovaViipuri / RUS10:30:00
164 Nella Miettinen 10:30:00
165 Alena LikhutaViipuri / RUS10:30:00
166 Jasna Siven 10:30:00
167 Miisa Siven 10:30:00
168 Moona KorkealaaksoLUM10:30:00
169 Anastasia VoroninaViipuri / RUS10:30:00
170 Veera Kiljunen 10:30:00
171 Eeva LaineLUM10:30:00
172 Vilma Hyvärinen 10:30:00
173 Tiina KorkeakoskiPyhäselän Urheilijat10:30:00
174 Eevi Heijari 10:30:00
175 Maiju NousiainenImatran Urheilijat10:30:00
176 Josefiina Huotari 10:30:00
Sarjaluettelo
P13 Pojat 13 vuotta 2 km
178 Antti AsmundelaGrIFK10:30:00
179 Atte KahariLappeen Riento10:30:00
180 Iivari Kuukka 10:30:00
181 Oliver HolttinenGrIFK10:30:00
182 Iiro Häyhä 10:30:00
183 Aatu KorhonenJoutsenon Kullervo10:30:00
184 Lauri Harju 10:30:00
185 Atte WilenVehkalahden Veikot10:30:00
186 Matias VuorinenGrIFK10:30:00
187 Vladislav VolkovViipuri / RUS10:30:00
188 Elmeri Leinonen 10:30:00
189 Elmeri AsmundelaGrIFK10:30:00
190 Valtteri HuuskonenRantasalmen Urheilijat10:30:00
191 Kristo-Matti KupiainenImatran Urheilijat10:30:00
192 Christian NevametsäImatran URheilijat10:30:00
193 Samu KaipainenJoutsenon Kullervo10:30:00
Sarjaluettelo
T15 Tytöt 15 vuotta 4 km
195 Johanna Kiljunen 10:30:00
196 Gloria BojchenkoViipuri / RUS10:30:00
197 Jade Siven 10:30:00
198 Erja Hanski 10:30:00
Sarjaluettelo
P15 Pojat 15 vuotta 4 km
201 Joel Jantunen 10:30:00
202 Joona YläharjuPuumalan Viri10:30:00
203 Elias AavelaLappeen Riento10:30:00
204 Santeri Siitonen 10:30:00
Sarjaluettelo
MY115 Miehet 11,5 km
1 Juha Huomo 12:30:00
2 Tuomas Perälä 12:30:00
3 Teemu WilenVehkalahden Veikot12:30:00
4 Jari Wilen 12:30:00
5 Timo KianderJääsken Kirijät12:30:00
6 Jyri Syväoja 12:30:00
7 Luca CiprianoItalia12:30:00
8 Mikko FriskKarelian Seikkailu-Urheilijat12:30:00
9 Olli KorkeakoskiKarelian Seikkailu-Urheilijat12:30:00
10 Jouni Havukainen 12:30:00
11 Staniaslav BrovkoTeam Priboy Russia12:30:00
12 Ivan MoskalenkoCholmskie vorota12:30:00
13 Evgeny KurovSport Unites12:30:00
14 Aleksandr TeliatnikovSport Unites12:30:00
15 Yury VinogradovTeam Saint Petersburg12:30:00
16 Valerii LantcovTeam Saint Petersburg12:30:00
17 Tom FärdK-Supermarket Imatrankoski12:30:00
18 Samuli EloK-Supermarket Imatrankoski12:30:00
19 Ville VaaralaK-Supermarket Imatrankoski12:30:00
20 Joonas EklundK-Supermarket Imatrankoski12:30:00
21 Markus MyöhänenK-Supermarket Imatrankoski12:30:00
22 Tero Toikka 12:30:00
23 Lauri PutilaJuoksun Wuoksi12:30:00
24 Pekka HuuskonenRantasalmen Urheilijat12:30:00
25 Aki Lottonen 12:30:00
26 Riku TuuhaJuoksun Wuoksi12:30:00
27 Matti MolkentinJuoksun Wuoksi12:30:00
28 Jaakko Hirn 12:30:00
29 Yrjö Pesonen 12:30:00
30 Pekka Hyvärinen 12:30:00
31 Markus Pietarinen 12:30:00
32 Marko Toijonen 12:30:00
33 Jani Huttunen 12:30:00
34 Jukka MetsiKarhukallion Hiihtäjät12:30:00
35 Petteri Pyyhtiä 12:30:00
36 Matti HuttunenKorven Honka12:30:00
37 Hannu TurtiainenPunkaharjun Urheilijat12:30:00
38 Ismo Häyhä 12:30:00
39 Aku HappoPro Venturi12:30:00
40 Mikko Tiilikainen 12:30:00
41 Petri Melander 12:30:00
42 Heikki Köykkä 12:30:00
43 Teemu Pellinen 12:30:00
44 Mikko TauriainenImatran Urheilijat12:30:00
45 Mika Rissanen 12:30:00
46 Sampo Peisa 12:30:00
47 Igor SorokaRUS12:30:00
48 Kirill Filianin 12:30:00
49 Jari FrimanLenkin Vuoksi12:30:00
105 Jonne Lakanen 12:30:00
Sarjaluettelo
NY115 Naiset 11,5 km
50 Tiia Koponen 12:30:00
51 Saara Järvenpää 12:30:00
52 Johanna Ukkonen 12:30:00
53 Sanna SilvanderImatran Urheilijat12:30:00
54 Terhi Jantunen 12:30:00
55 Lotta Heikkonen 12:30:00
56 Riikka Järvi 12:30:00
57 Tiina Kostiainen 12:30:00
58 Jenna Lehtinen 12:30:00
59 Ulla PakarinenJuoksun Wuoksi12:30:00
60 Kati Syväoja 12:30:00
61 Jenni JyräsWillTri12:30:00
62 Katri SavinainenImatran juoksukoulu12:30:00
63 Maarit KeronenImatran juoksukoulu12:30:00
64 Marina IvanovaSK Vuoksi12:30:00
65 Henna Kaijanen 12:30:00
66 Tatiana ShipunovaTean Priboy Russia12:30:00
67 Olesya PrischepaSpeedy Pants12:30:00
68 Kristina PrischepaSpeedy Pants12:30:00
69 Natalia TanaevaSpeedy Pants12:30:00
70 Ella HyvärinenK-Supermarket Imatrankoski12:30:00
71 Minttu MertanenK-Supermarket Imatrankoski12:30:00
72 Minna Heijari 12:30:00
73 Päivi Harju-Eloranta 12:30:00
74 Marjut Vallin 12:30:00
75 Outi Hyppölä 12:30:00
76 Terhi Lämsä 12:30:00
77 Eija KuittinenImatran Urheilijat12:30:00
78 Lea Lottonen 12:30:00
79 Tanja Hyvärinen 12:30:00
80 Sanni SoikkeliParikkalan Urheilijat12:30:00
81 Tanja Hanski 12:30:00
82 Johanna Nousiainen 12:30:00
83 Tuula PihlajaniemiLUM12:30:00
84 Eeva-Liisa HolmströmLUM12:30:00
85 Tiia KuikkaLUM12:30:00
86 Anu Huttunen 12:30:00
87 Pauliina PohjaHalti Adventure Team12:30:00
88 Viivi HalmeRajan Urheilijat12:30:00
89 Riikka Tuuliainen 12:30:00
90 Sanna TimonenKarPr12:30:00
91 Eveliina NykänenLappeen Riento12:30:00
92 Laura Lakanen 12:30:00
93 Essi Ranki 12:30:00
94 Kati Rissanen 12:30:00
95 Elisa RäsänenLenkin Vuoksi12:30:00
96 Katariina TeräväLenkin Vuoksi12:30:00
97 Teija Schalin-KupiainenLenkin Vuoksi12:30:00
98 Maarit FrimanLenkin Vuoksi12:30:00
99 Minna MatikainenLenkin Vuoksi12:30:00
100 Heli Anttila 12:30:00
102 Heidi HorttanainenImatran Urheilijat12:30:00
103 Helena Peisa 12:30:00
104 Laura Lakanen 12:30:00
Sarjaluettelo
MYL23 Miehet 23km
250 Mikhail BykovSport Unites12:30:00
251 Markku HuupponenNastola12:30:00
252 Teemu Kaijanen 12:30:00
253 Oskari Pylkkönen 12:30:00
254 Misa HattunenRajan Urheilijat12:30:00
255 Harri Haavisto 12:30:00
256 Nikkolay BasaySport Unites12:30:00
257 Andrey SkurikhinIndividual12:30:00
258 Mars IsmagilovIndividual12:30:00
259 Sergey ShipunovTeam Priboy Russia12:30:00
260 Nikolay BrovkoTeam Priboy Russia12:30:00
261 Alexey ZemlyakovSpeedy Pants12:30:00
262 Pavel KalaidinSpeedy Pants12:30:00
263 Sergei PopovGalaxy12:30:00
264 Maxim AgapovSport Unites12:30:00
265 Aleksey MoskalenkoIron Gans12:30:00
266 Vladimir PiskovitinIron Gans12:30:00
267 Iurii KuporovTeam Saint Petersburg12:30:00
268 Vladimir TreimutTeam Saint Petersburg12:30:00
269 Aleksei BelousovTeam Saint Petersburg12:30:00
270 Nikolai AvdeevTeam Saint Petersburg12:30:00
271 Oskar PaakkarinenYrjönkadun Martat12:30:00
272 Antti TurkiaYrjönkadun Martat12:30:00
273 Jari KiveläLappeenranta12:30:00
274 Marko Hakolahti 12:30:00
275 Heikki VentoTaipalsaaren Veikot12:30:00
Sarjaluettelo
NYL23 Naiset 23km
276 Marianna Zaikova 12:30:00
277 Sanna Rounamo 12:30:00
278 Valeriia IudovichSport Unites12:30:00
279 Natalia BrovkoTeam Priboy Russia12:30:00
280 Iulia RofimovaTeam Saint Petersburg12:30:00
281 Aila Särmälä 12:30:00
282 Kirsi PutilaJuoksun Wuoksi12:30:00
283 Anu VarpoilaJuoksun Wuoksi12:30:00
284 Päivi FriariSK Vuoksi12:30:00
285 Alisa VainioLUM12:30:00
Sarjaluettelo